Yurtdışında Dil Okulu

Globalleşen dünyada sınırlar çok daha az sorun teşkil etmektedir ve bir ülkeden bir diğerine seyahat etmek çok daha kolay hale gelmiştir. Elbette İngilizce dünyanın her yerinde iyi-kötü öğrenilebilir. Ancak hem İngilizce hem de diğer diller için yurtdışında dil okulu öğrenciye yabancı dilini ana dil seviyesinde geliştirme, bulunduğu ülkenin kültürel ve yaşamsal farklılıklarını öğrenme ve öğrendiği yabancı dili hayatının her alanında kullanma fırsatı sağlamaktadır. Konuşma becerilerini tam olarak geliştiremeyen öğrenciler, tam olarak duyduklarını anlayamazlar ve dil seviyelerini harcanan onca emeğe rağmen arzu edilenin altında kalabilir. Yurtdışında ise pratik imkanı bulan öğrenci yurtiçi eğitime kıyasla yabancı dillerini çok daha efektif şekilde geliştirebilirler.

Yurtdışında dil okulu program süreleri 1 haftadan başlayıp 52 haftaya kadar sürebilen programlardır. Dil okullarında genel dil eğitimi, akademik dil eğitimi, çeşitli sınavlara (TOEFL, IELTS, SAT, ACT, GRE, GMAT vs…) hazırlık programları,birebir özel dersler, mesleki yabancı dil eğitimi çeşitli programlar sunulur.

Anka Study öğrencilerine Amerika, İngiltere, Almanya, Avustralya, Kanada, İrlanda, İtalya, İspanya, Malta, Fransa, Rusya ve Yeni Zelanda’da yüzlerce prestijli okulun resmi temsilciliğini yapmaktadır. Ayrıca öğrencilerine Japonya, Güney Kore ve Çin’de de eğitim şansı sunmaktadır.

En İyi Yurtdışında Dil Okulu Hangisi?

Anka Study’nin ilk önceliği öğrencinin katılacağı dil okulundan maksimum fayda sağlamasıdır. Bu nedenle kurumumuz aday öğrencilere seviye tespit sınavı uygulamaktadır. Sonrasında öğrencinin dil seviyesi, süre limiti, hedefleri, bütçesi, eğitim almak istediği şehir doğrultusunda öğrenciye en uygun seçenekler sunulur.

Yurtdışında dil okulu seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri Türk öğrenci nüfusudur.  15 kişilik bir grubun içinde 5-6 tane Türk öğrence var ise bu durum dil öğrenme sürecini olumsuz etkilemektedir.  Diğer bir kritik husus ise vize ve sosyal şartlardır. Örneğin Avustralya, İrlanda gibi ülkeler dil eğitimi alan öğrenciye çalışma izni tanımlamaktadırlar.

Dil eğitiminden sonra sertifika, diploma, lisans, yüksek lisans gibi programlara devam edecek öğrenciler danışmanlarımız tarafından akademik programlara yönlendirilirler. 18 yaş altı öğrencilerimiz için danışmanlarımız uygun yaz okulu programlarını önermektedir.

Bütün bunlara ek olarak,  öğrencilerimizin erken kayıt promosyonlarından yararlanması ve vize işlemlerinde sıkıntı yaşamamaları için Anka Study olarak tüm öğrencilerimize dil okulu kayıt işlemlerine erken başlamalarını tavsiye ediyoruz.

Aylık Yaşam Masrafları

Aylık yaşam masrafları ülkeye, şehre ve kişinin harcama alışkanlıklarına bağlı olarak değişkenlik göstermekle beraber ortalama olarak şu şekildedir:

Amerika:         1200 – 2000 $
İngiltere:          1000 – 1200 £
İtalya:              800 – 1200 €
Almanya:        800 – 1200 €
Avustralya:      1500 AU$
Kanada:           1500 C$

Dil Okulu Ücretleri ve Konaklama

Dünya çapında yüzlerce dil okulunun resmi temsilciliğini yapan Anka Study ile haftalık 80 £’den başlayan kurslarda dil eğitimi alabilirsiniz. Konaklama konusunda okullar genel olarak 3 farklı seçenek sunmaktadır:

 • Aile Yanı Konaklama: Sabah kahvaltısı ya da Yarım Pansiyon seçenekleri sunulmaktadır. Diğer konaklama türlerine nispeten
 • Öğrenci Yurtları: Yurtlarda fiyatlar oda büyüklüğü, konum, oda içi imkanlara göre farklılık göstermektedir.
 • Öğrenci Apartmanları: Öğrencinin talebi doğrultusunda öğrenciye mobilyalı kiralık ev hizmetleri de sunulmaktadır.

Anka Study’nin Kayıt Öncesi ve Sonrası Hizmetleri:

 • Karar Verme
 • Başvuru ve Kayıt
 • Vize Başvurusu
 • Gidiş Öncesi Oryantasyon ve Yolculuk
 • Kayıt ve Eğitim Aşaması
 • Eğitim Süresince 7/24 Destek

Danışmanlarımıza En Çok Sorulan Sorular:

Dil Kurları Ne Kadar Sürer?

 • Program süreleri 1 hafta ile 52 hafta arasında değişkenlik göstermektedir.

Dil Kursları Ne Zaman Başlar?

 • 18 yaş altı programlar ve Dönemlik Akademik İngilizce Programlar dışında dil okulları her Pazartesi başlamaktadır. İstisna olarak bazı zincir dil okullarının farklı şehirlerdeki şubelerinde uçuş takvimine göre programlar Çarşamba/Perşembe günleri başlayabilmektedir.

Nasıl Kayıt Olurum?

 • Anka Study’nin size özel danışmanı ile birlikte eğitim programı seçildikten sonra gerekli evraklar ve kayıt ücreti ile birlikte kayıt süreci tamamlanır.

Ne Zaman Kayıt Olmalıyım?

 • Erken kalkan yol alır! Unutmamak gerekir ki dil okuları dünyanın her yerinden öğrenci kaydı almaktadır. Özellikle yoğun yaz döneminde konaklama seçeneklerinden en efektik şekilde faydalanmak için erken kayıt tavsiye edilir.

Genel ve Yoğun Programlar Arasındaki Farklılıklar Nelerdir?

 • Genel programlar haftada 20 ders saati olup öğlene kadar sürmektedir. Yoğun programlar ise haftalık 24 saat ve üzeri programları ifade etmektedir.

Havaalanından Ulaşımı Nasıl Sağlarım?

 • Anlaşmalı olduğumuz okullarımız öğrencilerimizi hava alanında karşılayıp, konaklayacakları adrese götürmektedir.

Ad Soyad*

E-posta Adresiniz*

Telefon Numaranız*

Katılmak İstediğiniz Program

İkamet Ettiğiniz Şehir*

İletiniz

About M. Fatih Görgünoğlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı