Yurtdışı Üniversite Fiyatları

Yurt dışında üniversite eğitimi için sanılanın aksine servet ödemenize gerek yok. Türkiye’deki vakıf üniversitelerine kıyasla  çok daha uygun fiyatlarla okuyabileceğiniz onlarca yurtdışı eğitim seçeneği mevcut. Şehir dışında devlet üniversitesinde öğrenim görüyor gibi yurt dışında üniversite görebilirsiniz. Yurtdışı üniversite fiyatları program süreleri, eğitim alınan ülkeye ve bölüme göre değişkenlik gösterir.

Her öğrenci profiline ve beklentilere göre hemen hemen her ülkede uygun okul ve bölüm bulunmaktadır. Yıllık 300$’a da yurt dışında üniversite eğitimi alabilirsiniz 40.000$’a da. Amerika ve İngiltere’deki üniversiteler, Avrupa üniversitelerine kıyasla pahalı olabilirken, Avustralya ve Kanada üniversiteleri göreceli olarak daha ekonomik olabilmektedir. Yurt dışı üniversite maliyetlerini belirleyen temel unsurlar şunlardır:

  • Gidilecek olan okul
  • Gidilecek olan ülke
  • Ve eğitim süresi

Örneğin; Balkan ülkeleri cazip fiyatlar ile eğitim fırsatları sunarken; Almanya gibi sosyal devlet olgusunun geliştiği ülkelerde eğitim fiyatları daha ucuz olsa bile, yaşam masrafları  hesaba katıldığında Almanya’da eğitim Bulgaristan’dan masraflı olabilir. Ancak yine de bu ülkeler size eğitim kalitesi, burs imkanları, konaklama tesisleri gibi çeşitli alanlarda pek çok kolaylık sağlayacaktır. Yine Kanada’da eğitim, Almanya’ya göre daha masraflı olabilecekken, Kanada mezun ettiği her yüksek öğretim öğrencisine hem çalışma izni hem de vatandaşlık vermektedir. Ayrıca Kanada öğrencilere mezun olmadan en az 2 yıllık iş deneyimi kazanma fırsatı tanıyan co-op programları sunmaktadır.

Yurtdışında Üniversite

Yurtdışında Üniversite Fiyatları

Yurt dışında eğitim dikkatli olarak planlanıp, öğrencinin bütçe ve hedeflerine en uygun üniversite  seçimi yapıldığında, Türkiye’de eğitime kıyasla daha ekonomik, daha avantajlı ve daha prestijli olabilir.

Öğrencinin akademik geçmişine, bütçesine, hedeflerine ve beklentilerine göre en uygun üniversite seçimini yapmak Anka Study‘nin uzman kadrosu ile artık çok kolay. Size özel yurtdışı eğitim danışmanlığı sunan Anka Study; planlama aşamasında, başvuru ve kayıt aşamasında, vize başvurularınızda, oryantasyon ve yolculuk sürecinde ve eğitiminiz süresince 7/24 yanınızda olacaktır. 

Ad Soyad*

E-posta Adresiniz*

Telefon Numaranız*

Katılmak İstediğiniz Program

İkamet Ettiğiniz Şehir*

İletiniz

About M. Fatih Görgünoğlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı