Yurtdışı Dil Okulu

Sadece tatil yaparak yeni bir dil öğrenmek ya da yabancı dilinizi geliştirmek istemez miydiniz? Eğer cevabınız evetse, yurtdışı dil okulu sizin tam da ihtiyacınız olan şey! Anka Study size başta İngilizce olmak üzere; Almanca, Fransızca, İtalyanca ve İspanyolca eğitim fırsatları sunuyor.

Yurtdışı Dil Okulu Programı Nasıl Seçilir?

Yurtdışı dil okulu programları, eğitim düzeyi farketmeksizin her yaştan birey için eğitim vermektedirler. Dil okulu programları çocuklara, gençlere ve yetişkinlere özel oluşturulur. Ayrıca yoğunluğunu seçebileceğiniz sosyal dil, akademik dil, teknik dil gibi kişiye özel pek çok kurs programından faydalanmak mümkündür. Bütün bu çeşitlilik içinde yurtdışı dil okulu seçimini yaparken dikkat edilmesi gerekenler başlıca önemli noktalar şunlardır;

  • Gidilecek olan ülkede eğitim döneminde çalışma izninin olup olmadığı,
  • Gidilecek olan ülke için gerekli vize şartları
  • Konaklama seçenekleri
  • Genel yaşam maliyetleri
  • Eğitim sertifikasının geçerliliği
  • Kurs içeriği ve süresi

Her ülkenin eğitim politikası ve vize şartları birbirinden farklılık göstermektedir. Bazı ülkeler yabancı öğrenciler için çalışmal izne çıkarırken, bazıları çıkarmamaktadır; aynı şekilde her ülkenin öğrenci vizesi için gereksinim duyduğu belgeler farklılık gösterebilir. Yine her dil okulunun konaklamanızı karşılayabilecek bir yurdu olmayabilir.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, dil okulu programlarının çeşitliliği her yaşa, kişiye ve amaca özel olarak oluşturur. Anka Study olarak ücretsiz danışmanlık sunduğumuz programları şu şekilde sınıflandırabiliriz:

  • Genel Programlar: Temel olarak konu dilin, o dilin konuşulduğu ülkede en standart ve gündelik hayatta aktif olarak kullanılacak şekilde öğretildiği programlardır. Bu tarz programlarda konu dil zamanla fakat büyük bir artan ivme ile öğrenilmektedir.
  • Yoğun Programlar: Genel programlara göre daha çok sınıf ortamında vakit geçirmenizi gerektirecek ve ilk günden itibaren size hızlı bir şekilde konu dili her yönü ile öğretecek programlardır.
  • Sınav Hazırlık Kursları: TOEFL, IELTS, Cambridge, Pearson, GMAT, SAT, CELTA gibi sertifikalar, sınavlar ve kurum sınavlarında başarılı olmanız için tasarlanmış kurslardır. Bu programlarda dil eğitimi yoğun bir şekilde gerçekleşirken, yabancı dil yetenekleri, ifade gücü gibi iletişim becerilerinin üzerinde de durulmaktadır.
  • Mesleki İngilizcesi: İngilizceyi teknik olarak kullanabilmeniz için hazırlanmış programlardır. Tıp İngilizcesi-Hukuk İngilizcesi ve Yönceticiler için İngilizce başta olmak üzere bir alana yoğunlaştırılan hedef kitle eğitim programları bulunmaktadır.

Anka Study anlaşmalı olduğu Amerika, İngiltere, İrlanda, Kanada, Avustralya, Malta, Almanya, İtalya, İspanya, Fransa gibi ülkelerdeki dünya çapındaki köklü ve yetkin dil okulları ile size ve ihtiyaçlarınıza özel ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı sunmaktadır.

Ad Soyad*

E-posta Adresiniz*

Telefon Numaranız*

Katılmak İstediğiniz Program

İkamet Ettiğiniz Şehir*

İletiniz

About M. Fatih Görgünoğlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı