Orlando Ulaşım

Ülkemizden Orlando şehrine direk uçuş maalesef bulunmuyor. İstanbul Atatürk Havaalanından Washington’a gidebilir oradan da Orlando’ya geçebilirsiniz. Yine diğer avrupa şehirlerinden de aktarma yapabilirsiniz. Aktarma sürelerine göre uçuş süreleri de değişmektedir. Orlando’da havalimanı şehir merkezinden yaklaşık 20 km uzaklıktadır. Bu mesafeyi 60 dolar vererek taksiyle yada LYNX 11 sayılı otobüsle sadece 2 dolara gidebilirsiniz.

ORLANDO’DA ULAŞIM

Otobüsle ulaşım şehirde çok yaygındır. LYNX adlı bu otobüsler şehirde hemen hemen her yere giderler. Bu otobüsler için 2 dolardan başlayan ücretlerle yolculuk edebilirsiniz. Fiyatlar mesafeye göre değişmekle birlikte maximum 4 dolardır.

Şehrin yüzölçümü büyüktür. Bu yüzden araç kiralamak iyi bir seçenektir. Bu şehirde kiralama oldukça yaygındır ve tercih edilir. Bütçenizi çok sarsmaz ve aslında kalacağınız gün sayısına göre avantajlı bile olabilir. Alamo,Budget,Avis, e-z Rent A Car gibi birçok firma değişik fiyat seçenekleri ile sizleri beklemektedir.

LYNX otobüsler de ulaşımda çok kullanılır ve popüler rotalarda oldukça yoğundur. 37 numara Universala, 50 numara Disneye ve 8 numara Seaworlde gitmektedir. Bir haftalık bilet sadece 16 dolardır.

Yılda binlerce turist ağırladığı için şehirdeki taksi sistemi de çok gelişmiştir. Taksileri güvenle kullanabilirsiniz. Fiyatları bu metropole göre uygundur. Havaalanında şehir merkezine ulaşımda da tercih edilen taksilerde güvenlik ve konfor sizleri beklemektedir.

Şehirde ulaşımda dikkat etmeniz gereken bazı noktaları sizler için derledik. LYNX otobüslerinin gece olmamasına dikkat edin. Ayrıca haftasonları da bu otobüslerle ulaşım ksııtlıdır. Şehirlerarası ulaşımı da düşünürsek en mantıklı tercih araba kiralamanızdır. Bu sayede hem şehiriçi hem şehirlerarası ulaşım sizler için kolaylaşır.

 

 

Orlando Gezilecek Yerler

ORLANDO YEME İÇME MARKET MASRAFLARI Orlando’da basit bir restoranda yemek yemek isterseniz 14.75 dolara, 2 kişilik orta derece bir restoranda yemek yemek 44.25 dolara mal olur. McDonalds mcmeal menüsü 7.75 dolardır. Yerli bira çok ucuz ve 3.38 dolarken, ithal bira biraz daha pahalı 5 dolardır. Cappuccino severseniz bu kahveyi 3.73 dolara içebilirsiniz. Pepsi kolanızı ise […] Okumaya devam et

About M. Fatih Görgünoğlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir