Amerika’da Üniversite Okumak için 10 Sebep!

Amerika’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler için her alanda lisans programları mevcuttur. Her üniversitenin program içeriği, başvuru koşulları ve ders ücretleri farklılık gösterebilir.

Amerika’da üniversite hakkında daha fazla bilgi edinmek için  Amerika Üniversiteleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Amerika’da Üniversite Kazanmak Çok Kolay!

Amerika’da 5758 tane üniversite bulunmaktadır. Her üniversitenin öğrencide aradığı kriterler değişkenlik göstermektedir. Başvurabileceğiniz bu kadar üniversite varken ve aşağıdaki koşulları karşılıyorken neden Amerika’da üniversite okumayasın?

 • Yeterli düzeyde İngilizce sınav skorları
 • Minimum düzeyde başarılı not ortalaması
 • Scholastic Aptitude Test (SAT) sınav sonucu
 • Spor ve sanat faaliyetlerine ilişkin lisans ve belgeler

AnkaStudy’de, bu şartlardan birini veya birkaçının sağlayamayan öğrenciler için anlaşmalı üniversite ve eğitim kurumlarında lisans hazırlık veya lisans geçiş olarak tanımlanan programlar sunulur.

Eğer öğrenci Amerika’da üniversite okumak için yeterli dil seviyesi dışında tüm niteliklere sahip ise, Anka Study’nin danışmanlığında şartlı kabul alabilmektedir. Bu süreç içerisinde öğrencinin üniversiteye başvurusu yapılır ve öğrenci üniversiteden şartlı kabul alır. Ardından öğrenci Anka Study tarafından, üniversite tarafında onaylı bir dil okuluna yerleştirilir ve dil seviyesi yeterli düzeye geldikten sonra lisans eğitimine başlayabilir.

Eğer öğrenci Amerika’da üniversite okumak için gerekli nitelikleri çok az puan farkı ile karşılayamıyorsa, Tıpkı ülkemizdeki dikey geçiş sistemi gibi, öğrenci Anka Study tarafından  2 yıllık Community College’lara yerleştirilir ve iki yıllık eğitimden sonra lisans eğitiminin 3. ve 4. yılını üniversitede tamamlayabilmektedir. Eğer öğrenci gerekli bütün niteliklere sahip ise, Anka Study ile birlikte burs başvuruları yapabilmektedir.

Amerikada Üniversite Okumak için 10 Neden

Amerika’da Üniversite Okumak

 

Amerikada Üniversite Okumak için 10 Neden!

 1. Amerika dünyanın en kaliteli üniversitelerine bir çoğuna ev sahipliği yapmaktadır.
 2. Amerika dünyadaki en çok beyin göçü alan ülkelerden biridir ve bu yüzden uluslararası öğrencilere çok cazip bir gelecek vaat edebilmektedir.
 3. Amerika dünyanın her yerinden insana ev sahipliği yapmaktadır ve böylelikle uluslararası öğrencilere Amerikan toplumunun bir parçası olabilme şansı tanımaktadır.
 4. Amerika uluslararası öğrencilere en çok burs sağlayan ülkelerden biridir.
 5. Amerika’da eğitim sistemi öğrencinin hem akademik hem de sosyal becerilerini geliştirmeyi hedefler ve öğrencileri bu becerilere göre değerlendirir.
 6. Amerika’da ülkemizde eğitimi verilen bütün lisan ve lisansüstü programların eğitimi verilmektedir.
 7. Amerika, “Amerikan Rüyası”nı yaşayabileceğiniz tek yerdir.
 8. Hazırlık, Community Colleges, şartlı kabul gibi sağladığı esnek eğitim programları ile Amerika’da kendinizi, akademik hedeflerinizi ve kariyer hedeflerinizi daha rahat keşfedebilirsiniz.
 9. Study Group’un yapmış olduğu araştırmaya göre Amerika’da üniversite lisans eğitimini tamamlayan uluslararası öğrencilerin %50’den fazlası lisans üstü eğitim de almaktadır. Ve hem lisans hem de lisansüstü eğitimini Amerika’da tamamlayan öğrencilerin %98’i 6 ay içinde Amerika’da iş bulmaktadır. Amerika’da 9 ay ve üzeri akademik eğitim alan öğrencilerin 1 yıl yasal çalışma izinleri vardır (OPT)
 10. Amerikan üniversiteleri her yıl 1 milyon uluslararası öğrenciyi kabul etmektedir.

Ad Soyad*

E-posta Adresiniz*

Telefon Numaranız*

Katılmak İstediğiniz Program

İkamet Ettiğiniz Şehir*

İletiniz

About M. Fatih Görgünoğlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir