Blog

Yurtdışında Ücretsiz Üniversite Okumak

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Yurt dışında üniversite eğitimi için sanılanın aksine servet ödemenize gerek yok. Yurtdışında ücretsiz üniversite okumak mümkün. Hatta, burslu bile okuyabilirsiniz. Anka Study yurtdışında burslu üniversite okumak isteyen öğrencilere köklü akademik yapısı ve anlaşmaları ile burs imkanları sunmaktadır.

Yurtdışı Burs Başvuru Şartları

Yurtdışında burslu üniversite okumak  isteyen öğrenciler için başvuru sırasında istenen belgeler farklılık gösterebilmektedir. Yine de temel başvuru evraklarını sıralamak gerekirse:

  • Başvuru formu
  • Not döküm belgesi
  • Diploma
  • En az iki referans mektubu
  • Referans mektuplarının yeminli tercüman tarafından yapılmış çevirisi
  • Yabancı dil seviyesini gösteren sınav sonuçları

Başvuru sürecinde belgelerinin eksiksiz tamamlanması, son başvuru tarihinden önce gönderilmesi ve iyi yazılmış niyet mektubu başvuru sürecinde en çok dikkat edilmesi gerekenlerdir.

Düşük Ücretli Eğitim Veren Ülkeler

Almanya

Yurtdışında ücretsiz üniversite okumak ya da düşük ücretli eğitim almak isteyen öğrenciler için Avrupa’da en uygun ülkelerden biri Almanya’dır.  Yüksek yaşam standartları, kişi başına düşen milli gelir, kaliteli ve köklü eğitim kurumları, büyülü şehirleri, mezuniyetten sonra ülkede kariyer yapabileceğiniz tıp, mühendislik, bilgisayar bilimleri gibi meslek grupları ile Almanya, Amerika ve İngiltere’den sonra uluslararası öğrencilerin en çok tercih ettiği eğitim destinasyonlarındandır. Devlet üniversitelerinde eğitim ücretsizdir.

Malezya

Malezya, uluslararası öğrenciler için az parayla lüks hayat sunan Asya’nın en heyecan verici ülkelerindendir. Yurtdışı ucuz eğitim imkanı sağlayan ülkelerin başında gelen Malezya, Amerika ve İngiltere’ye göre bu ünvanını gıda, seyahat ve konaklamanın da içinde olduğu ortalama yaşam maliyetlerinin düşüklüğüne borçludur. Devlet üniversitelerinde öğrenim ücretleri ortalama 1500 euro, ve aylık yaşam masrafları ortalama 200 euro’dur.

İtalya

1088 tarihinde kurulmuş dünyanın en eski eğitim kurumu olan Bologna Üniversitesi ile yüksek standartlarda eğitim sunan ülke, özellikle sanat, tasarım ve tarih alanında lisans ve lisansüstü programları ile göz doldurur. İtalya’da Siena, Bologna, Pisa, Padua gibi şehirlerde konaklama ve yaşam masrafları uluslararası öğrenciler için daha uygunken, Roma ve Milano gibi şehirlerde yüksektir. Yıllık eğitim masrafları ortalama olarak 800 ile 1000 euro arasında değişkenlik göstermektedir. Aylık ortalama yaşam masrafları 800 euro civarındadır.

Fransa

Dünyanın en çok ziyaret edilen ülkelerinden biri olan Fransa; zengin kültür çeşitliliği, başta Paris olmak üzere dünyanın en romantik şehirleri, moda, sinema, edebiyat ve müzik alanlarındaki başarıları, %100’e varan okuma-yazma oranı ve 300 binin üzerindeki uluslararası öğrencisi ile geçmişten günümüze en popüler eğitim destinasyonlarından biridir. Devlet üniversitelerinde eğitim ücretleri ortalama 300 euro’dur. Aylık yaşam masrafları ortalama olarak 1000 Euro’dur.

Yurtdışında burlu üniversite okumak, yurtdışı burslu imkanları, burs başvuru tarihleri ve belgeleri hakkında detaylı bilgi almak için bize ücretsiz danışabilirsiniz;

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Uncategorized , , ,

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir