Blog

İngiltere’ye Giderken Yanımda Neler Götürmeliyim

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

İngiltereye-Giderken-Yanımda-Neler-Götürmeliyim

Yanıma Ne Almalıyım?

İngiltere’ye seyahat ederken hafif bagaj kolay hareket etmenizi sağlayacağı için avantaj sağlar. Diğer taraftan gerekli olan tüm eşyalarınızı yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Bavullar sağlam ve rahat taşınır olmalıdır. İdeal bagaj sayısı ikidir biri el bagajı olmak üzere. Ağırlık limitini aşmamak ve el bagajında bulundurulmaması gereken malzemelerin kontrol edilmesi gerekmektedir.

Paralarınızın ve pasaport, uçak bileti gibi önemli evraklarınızın check-in yapacağınız bagajda olmamasına dikkat edilmelidir. Önemli evrakların kaybolması halinde sorumluluk kişiye ait olacağı için dikkat edilmelidir. Bu tarz belgeler için ayrıca bir cüzdanın bulundurulması önerilir.

Bavulların üzerine mutlaka isim, soy isim ve adres bilgilerinin olduğu bir kart yapıştırılmalıdır.ingiltere-2

Pasaport uçuş sonrasında, kendi ülkenizin dışında iken her daim yanınızda taşımanız gerekmektedir.

Yanınızda bulundurduğunuz kıyafetler fonksiyon açısından önemlidir. Kendi ülkenizin dışında olacağınız için size hayatı zorlaştıracak, çok ütü isteyen rahatsız kıyafetler olmamalıdır. Kolay kuruyan, kolay yıkanan motlar ve yağmurluklar tercih edilmelidir. Mevsim şartlarına uygun tercihler yapılmalıdır. Fakat İngiltere söz konusu olduğu için her mevsimde yağmurun yağdığı göz önünde bulundurulursa yağmurluk ve yağmur botları elzem malzemeler listesinde olmalıdır.

Günlük hayat için gerekli olan lens ve solüsyonu, cep telefonu ve sarj aleti, prizler için çevirici ( converter ) gibi malzemeler bulundurulmalıdır.

Aynı zamanda kırtasiye malzemeleri, kalem, defter, adres defteri, sözlük, aile ve arkadaşların fotoğrafları ve harita bulundurulması önerilir.

Kişisel bakım malzemeleri ve hemen alamayacağınızı düşündüğünüz diş fırçası, tıraş takımı, tarak, deodorant, parfüm, tarak ve şampuan gibi malzemeler de yanınızda bulndurulması gerekenler arasındadır.

Özellikle düzenli olarak kullandığınız ilaçlarınız varsa onlar yedekleri ile birlikte yanınızda bulundurulmalıdır. Yanınızda kullanacağınız kadarını el bagajına koyup diğerler ilaç ya da ürünlerin check-in de verilen bagaja koyulması gerekir.

Genel olarak yanınızda acil bulunması ve orada bulmakta yada almakta zorlanacağınız ürün ve ilaçları listeleyip öyle bavula koymakta fayda vardır. Unutulma riskini azalmayı sağlar.

 

İngiltere’de Dil Eğitimi Uçuş ve Yolculuk

İngiltere’de Öğrencinin Havaalanından Karşılanması İngiltere’deki havaalanından öğrencinin alınıp önceden ayarlanmış olan konaklamaya götürülmesini kapsamaktadır. Uçak bileti alınan öğrencinin bilgileri okula bildirilir ve ardından okuldan bildirimin onayı alınır. Bu onay işleminde havaalanı karşılamasına dair tüm bilgiler bulunmaktadır. Karşılama bilgilerine ek olarak acil durum halinde araması gereken telefonlar bulunmaktadır. Ve Genel olarak uçaktan indikten sonra çıkış […] Okumaya devam et

ingiltere-seyehat ingiltere şablon-kare2

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
İngiltere'de Yaşam , , ,