İngiltere’de Vize Prosedürü ve Eğitim Şartları

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

VİZE

İngiltere’de yaz okullar ve dil okulları için vize, kişiye özel düzenlenen İngiltere’de eğitim göreceği süre boyunca İngiltere’de yaşaması ve eğitim görmesine izin veren ülkeye giriş yapmasına olanak sağlayan, izin veren resmi bir belgedir. Süresi, İngiltere’de kalış amacı bakımında öğrenci vizeleri ikiye ayrılmaktadır.

Vize ile daha detaylı bilgilere UKBA aracılığı ile sahip olabilirsiniz. Ya da daha profesyonel ve sorunsuz bir başvuru ve vize alımı için ücretsiz olarak yurt dışı eğitim danışmanından yardım alabilirsiniz.

Birinci tip öğrenci vizesi General Student Visa (Genel Öğrenci Vizesi ve GSV-Tier 4) olara k adlandırılır; ikinci tip öğrenci vizesi ise Student Visitor Visa (Ziyaretçi Öğrenci Vizesi) olarak adlandırılır. Bu vizeler kendi içinde yetişkin ve çocuk olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Aynı zamanda aldığınız vize tarihlerine de uygunluk göstermesi halinde İngiltere’ye 7 gün öncesinden giriş hakkına sahip olursunuz. İngiltere’ye girerken vizeniz kontrol edilir. Vizenizin olmasına bakmaksızın okul kabul belgesi ve konaklama davetiyeniz sizden istenebilir. Bu sebeplerden dolayı yanınızda bulunması gereken evraklar arasında yer almaktadır. 18 yaş altı öğrencilerin muvafakatnamelerini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Vizesini aldığınız ülkenin kanunlarının gerektirdiklerini yapmak zorundasınızdır o ülkede bulunduğunuz süre boyunca.

Vizenizi aldıktan sonra vizenizdeki bilgilerini doğruluğunu kontrol etmeniz gerekmektedir.

Genel öğrenci vizesi ile ziyaretçi öğrenci vizesi arasında bazı farklar vardır.

Genel öğrenci vizesi bazı şartlar yerine getirildiği zaman uzatılma şansına sahip olur fakat, ziyaretçi öğrenci vizesi uzatılamaz.

Ziyaretçi öğrenci vizesine sahip olan öğrenciler sadece 6 ay İngiltere’de eğitim alabilirler.

Genel öğrenci vizesi alan öğrencinin vizesinde kabuk olduğu okulum kodu bulunmaktadır ve herhangi bir okul değişimi söz konusu olduğunda vizenin de yenilenmesi gerekmektedir. Alınan vize tek bir okulun kabulüne ithafen verilmektedir.

 

Genel öğrenci vizesi almak isteyen öğrencilerin en az intermediate İngilizce seviyesine sahip olma zorunluluğu vardır. Okullar kabul aşamasında öğrencinin İngilizce seviyesini tespit edip öyle kabul verirler.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
İngiltere'de Yaşam , , , , ,